Мы – грамадзяне Рэспублікі Беларусь!
У дзяржаўнай установе адукацыі “Сярэдняя школа № 11 г.Магілева” 15 сакавіка 2019 года адбылося ўрачыстае мерапрыемства, прысвечанае 25- годдзю з дня прыняцця Канстытуцыі Рэспублікі Беларусь. Дзве Школы Міру, якія ў нашым горадзе прадстаўляюць дзяржаўныя ўстановы адукацыі “Сярэдняя школа № 11 г.Магілева” і “Сярэдняя школа № 2 г.Магілева”, аб’яднаныя агульнай дзейнасцю ў накірунку міратворчасці, віталі паважаных гасцей на значнай падзеі ў жыцці кожнага чалавека - уручэнне галоўнага дакумента грамадзяніна краіны – пашпарта Рэспублікі Беларусь.

На мерапрыемстве прысутнічалі: намеснік кіраўніка адміністрацыі Ленінскага раена г.Магілева - Ірына Анатольеўна Раінчык, старшыня Магілеўскага абласнога аддзялення Беларускага Фонду Міра - Валянціна Федарауна Мельнікава, намеснік начальніка аддзела па адукацыі адміністрацыі Ленінскага раена г.Магілева - Іна Аляксандраўна Казлова, начальнік аддзела ідыялогіі і па справах моладзі адміністрацыі Ленінскага раена г.Магілева - Аляксандра Мікалаеўна Ігнаценка.

Лепшым прадстаўнікам дзвюх школ, якія дасягнулі чатарнаццацігадовага ўзросту, пасля ўрачыстага віншавальнага слова, выпаў гонар атрымаць дакумент у дарослае жыцце з рук намесніка кіраўніка адміністрацыі Ленінскага раена г.Магілева Ірыны Анатольеўны Раінчык.
У прывітальным слове старшыня Магілеўскага абласнога аддзялення Беларускага Фонду Міра Валянціна Федарауна Мельнікава адзначыла, што напрамкі дзейнасці Школ Міру, якія працуюць у духу культуры міру і міратворчасці, вельмі значныя ў сенняшні час для выхавання сучаснай моладзі. Добрыя словы і віншаванні Валянціны Федараўны не абышліся без падарунка. Бібліятэчны фонд сярэдняй школы № 11 і сярэдняй школы №2 папоўніла выдатная кніга “Могилевская область: край в котором я живу”, у якой яскрава прадстаўлена ва ўсіх накірунках свайго развіцця наша родная бацькаўшчына – Магілеўшчына.

Гэты дзень для ўсіх хлопчыкаў і дзяўчынак, якія атрымалі свой галоўны дакумент, стаў днем нараджэння грамадзяніна нашай лепшай краіны ў свеце! Пажадаем ім, каб у душах юных грамадзян назаўседы захаваўся агонь дабра і любові да людзей, роднай Айчыны, агонь міласэрнасці і ўзаімаразумення, высакароднасці і шчодрасці чалавечага сэрца!

Мы – грамадзяне Рэспублікі Беларусь!

Намеснік дырэктара
па выхаваўчай рабоце Н.А.Смолава