Беларускай паэзіі волаты
14.03.2019 у актавай зале нашай школы адбылася літаратурна-музычная кампазіцыя «Беларускай паэзіі волаты», прысвечаная сусветнаму дню паэзіі. На мерапрыемстве прысутнічалі вучні старэйшых класаў.

Літаратурна-музычная кампазіцыя прысвячалася майстрам паэтычнага слова нашай роднай Беларусі — Янку Купалу і Якубу Коласу. Вучні мелі магчымасцць адчуць чысціню, мілагучнасць і непаўторнасць паэзіі іх, якой ужо больш за стагоддзе захапляюцца людзі. Мелодыя вершаў гэтых паэтаў заўжды прыцягвала ўвагу беларускіх кампазітараў. У іх песнях вершы набылі новае жыццё і разляцеліся далёка за межы Беларусі.

На мерапрыемстве прагучала шмат вершаў, песень на словы паэтаў, нямала выказванняў пра іх творчасць, шчырых слоў удзячнасці за іх талент.

Спадчына, якую пакінулі народныя песняры, неўміручая. Усё жыццё яны марылі аб тым, каб іх нашчадкі жылі шчасліва, каб для нашага народа зацвіла чароўная кветка-папараць, каб шчодра закаласіла беларуская ніва.скачать dle 10.6фильмы бесплатно