Палескай зямлі волат
У рамках беларускамоўнага чацвярга 24.01.2019 на базе школы настаўнікамі беларускай мовы і літаратуры сумесна з супрацоўнікамі бібліятэкі імя І.Шамякіна быў арганізаваны і праведзены інтэграваны ўрок “Палескай зямлі волат”, прысвечаны жыццю і творчасці І. П.Мележа. Вучні старэйшых класаў, якія сталі ўдзельнікамі мерапрыемства, прагледзілі дакументальную стужку “Гэта мы” пра жыццё і творчасць пісьменніка. Адбылося віртуальнае знаёмства з музеем І. Мележа.

Увазе школьнікаў былі прапанаваны фрагменты з мастацкіх фільмаў, знятых па творах знакамітага пісьменніка. Мерапрыемства было не толькі пазнавальным, але і карысным, бо дзесяцікласнікі вывучаюць на школьных занятках па беларускай літаратуры творчасць І.П.Мележа і яго раман “Людзі на балоце”.
Палескай зямлі волат