Мае любімыя казкі

У  даўнія часы, калі простыя людзі яшчэ не ўмелі пісаць, расказвалі адзін аднаму, сваім дзеецям розныя цікавыя казкі. Героямі казак былі жывёлы, людзі, а таксама выдуманыя істоты. Сюжэты казак былі не толькі забаўляльнымі , але многаму маглі навучыць.

У мерапрыемстве, прысвечаным беларускім народным казкам, удзельнічалі вучні 5 “Б” класа. Дзеці чыталі і аналізавалі казкі, удзельнічалі ў гульнях “Апішы героя”, “Паляванне на лісу”, арганізавалі выставу “Мой любімы казачны герой”. Вучні з натхненнем  і задавальненнем прымалі ўдзел у інсцэніроўцы ўрыўкаў з вядомых казак.

Такія мерапрыемсты спрыяюць не толькі папулярызацыі беларускай мовы, але і жаданню чытаць творы.

скачать dle 10.4 отдых на озере Яровое