Непаўторная кветка

Цяжка не пагадзіцца з тым, што непаўторная беларуская прырода радуе нас сваімі маляўнічымі кветкамі.  Садовыя і палявыя, яркія і ледзь прыкметныя, яны прыцягваюць увагу, заварожваюць сваёй прыгажосцю і ўздымаюць нават самы дрэнны настрой.

У 1 “ Б” класе  сярэдняй школы № 11 г. Магілёва 08.11.2018 г. класны кіраўнік Макаранка Т.І. праводзіла гадзіну цікавага чытання «Непаўторная кветка». У час мерапрыемства вучні пашырылі веды пра кветкі. Даведаліся пра тое,  як правільна  складаць букеты і дарыць іх,  расказвалі  і слухалі вершы пра кветкі,  адгадвалі загадкі і  вучыліся складаць іх, адказвалі на пытанні, гулялі  ў гульні “Садоўнік”, “ Карусель”, выконвалі творчыя  заданні, малявалі рамонкі.        Закочылася мерапрыемства конкурсам малюнкаў “ Любімыя кветкі”.

скачать dle 10.4 отдых на озере Яровое