Мірны чацвер
Людзі нашай планеты адзначаюць Сусветны дзень міру 21 верасня як адмову ад гвалту і братазабойчых войнаў. Такое рашэнне было прынята ў 2001 годзе. Менавіта ў гэты дзень адбываецца заклік да міру. Бо праява агрэсіі і вайна не дапамогуць вырашыць праблемы, яны толькі яшчэ мацней ўскладняюць жыццё, несучы з сабой смерць, няшчасці і гора.
Чарговы беларускамоўны чацвер у школе быў прысвечаны міру. Адкрыўся дзень інфармацыйнымі гадзінамі, што прайшлі ў класах. Маленькі званочак, які вучні 1-2-х класаў сімвалічна перадавалі адзін аднаму ў рукі, стаў для дзяцей гукам памяці, міру і радасці.
Вучні прымалі ўдзел у конкурсе малюнкаў, складалі калажы на тэму міру, удзельнічалі ў абмеркаванні праблем міру ва ўсім свеце ў бібліятэцы, наведалі выставу “Пісьменнікі супраць вайны”.
Мірны чацвер
скачать dle 10.4 отдых на озере Яровое