Дзень роднай мовы і літаратуры
24 мая ў нашай школе прайшоў шэраг мерапрыемстваў у рамках “беларускамоўнага” чацвярга. Так, Дзень роднай мовы і літаратуры адзначылі вучні пачатковых класаў. Вучні 4-ых класаў успаміналі славутых беларускіх паэтаў і пісьменнікаў 20-га стагоддзя, чыталі іх творы. Самыя малодшыя школьнікі выказалі зацікаўленасць беларускай народнай творчасцю. Казкі, прыказкі, прымаўкі сталі прадметам гарачых абмеркаванняў пры разгадванні крыжаванак, рэбусаў.

Сур`ёзную дапамогу настаўнікам аказалі супрацоўнікі школьнай бібліятэкі. Менавіта яны падрыхтавалі выставы “Беларуская паліца”, “Беларускія народныя казкі”, “У свеце беларускай літаратуры”.

Дзень роднай мовы і літаратуры

Салавей А.Ф., намеснік дырэктара