Чароўная сіла мастацтва
Чароўная сіла мастацтва… Яна дапамагае пазбавіцца ад дрэннага густу і абуджае нашы душы. Нам дасталася вялікая духоўная спадчына. Мастацтва нашай Радзімы заўсёды было крыніцай энергіі і жыццеўстойлівасці для яе народа.

Знаёмству дзяцей з імёнамі славутых беларускіх мастакоў і іх творамі было прысвечана чарговае пазакласнае мерапрыемства, што адбылося 11 студзеня 2018 года ў дзяржаўнай установе адукацыі “Сярэдняя школа№ 11 г. Магілёва”. Вучні старэйшых класаў дапамаглі расказаць аб таленце людзей, якімі так славіўся і славіцца наш народ. На слайдах прэзентацыі былі прадэманстраваны іх лепшыя мастацкія творы.

Дзяўчынкі і хлопчыкі атрымалі магчымасць паўдзельнічаць ў конкурсе малюнкаў “Мая Беларусь”, разгадалі красворды, падзяліліся ўласнымі ўражаннямі аб пачутым і ўбачаным, а таксама адчулі, наколькі важна помніць і шанаваць багатую спадчыну былых пакаленняў, каб нашы дзеці і ўнукі маглі падхапіць эстафету часоў і перадаць яе далей.
Чароўная сіла мастацтва

скачать dle 10.4 отдых на озере Яровое