Янка Купала: старонкі жыцця і творчасці
У чацвер 21 снежня бягучага навучальнага года усе мерапрыемствы, якія праходзілі ў рамках “беларускамоўнага чацвярга”, былі прысвечаны творчасці выдатнейшага беларускага паэта і пісьменніка Я. Купалы.

Так, у бібліятэцы школы захапіла ўвагу школьнікаў тэматычная кніжная выстава, прысвечаная творчасці Янкі Купалы. Пабачыў свет чарговы нумар школьнай газеты з успамінамі аб жыцці паэта. У 1-4 класах прайшоў фестываль дзіцячых малюнкаў “Мой родны кут, як ты мне мілы…”. Вучні 6-7-ых класаў прынялі ўдзел у літаратурнай гасцёўні па матывах лірычных твораў пісьменніка “Пачнём збіраць зярно к зярняці…”.

Кіраўніком метадычнага аб`яднання настаўнікаў беларускай мовы і літаратуры Двужыльнай А.В. арганізавана выстава фотаздымкаў, прысвечаная творчасці Янкі Купалы.

Янка Купала: старонкі жыцця і творчасці

Салавей А.Ф., намеснік дырэктара па вучэбнай рабоце

скачать dle 10.4 отдых на озере Яровое