Яшчэ раз аб праблеме папулярызацыі беларускай мовы
15 снежня бягучага года на базе дзяржаўнай установы адукацыі “Сярэдняя школа №11 г. Магілёва” адбылася кансультацыя для намеснікаў дырэктароў па вучэбнай рабоце (пачатковыя класы) школ горада на тэму “Стварэнне ўмоў для папулярызацыі і пашырэння сферы выкарыстання беларускай мовы з мэтай далучэння вучняў да нацыянальнай культуры”.

Намеснік дырэктара па вучэбнай рабоце сярэдняй школы №11 Салавей А.Ф. распавёў прысутным пра асаблівасці арганізацыі працы ў даным накірунку ва ўстанове адукацыі, прадставіў калегам панараму педагагічнага вопыту настаўнікаў школы ў рабоце па папулярызацыі і пашырэнні сферы выкарыстання беларускай мовы з мэтай далучэння вучняў да нацыянальнай культуры.

Для наведвальнікаў кансультацыі была арганізавана экскурсія па школьным музеі абароны г. Магілёва ў ліпені 1941 года.
Яшчэ раз аб праблеме папулярызацыі беларускай мовы

Анастасьева Т.А., намеснік дырэктара па вучэбнай рабоце
скачать dle 10.4 отдых на озере Яровое