Рыцар зямлі беларускай
14 снежня бягучага года ў сярэдняй школе № 11 успаміналі класіка беларускай літаратуры, паэта, празаіка, драматурга, кінасцэнарыста, публіцыста, перакладчыка Ўладзіміра Сямёнавіча Караткевіча. Чарговы “беларускамоўны” чацвер быў прысвечаны нашаму славутаму суайчынніку, аўтару такіх бессмяротных твораў, як апавяданне “Паром на бурнай рацэ”, аповесцяў «Дзікае паляванне караля Стаха», «Сівая легенда», раманаў «Каласы пад сярпом тваім», «Хрыстос прызямліўся ў Гародні», «Чорны замак Альшанскі», эсэ «Зямля пад белымі крыламі».

Вучні 5-7-х класаў сталі ўдзельнікамі ў літаратурнай вечарыне “І не знікаць паэтам вечна…”, прысвечанай паэтычнай спадчыне Ўладзіміра Караткевіча. Вучні 8-9-х классаў прагледзелі мастацкі фільм “Паром на бурнай рацэ” ў беларускамоўным варыянце дубліравання. Школьнікам 10-11 класаў быў прапанаваны тэлеспекталь «Сівая легенда» паводле аднайменнай аповесці Ўладзіміра Караткевіча.

Рыцар зямлі беларускай

Салавей А.Ф., намеснік дырэктара па вучэбнай рабоце
скачать dle 10.4 отдых на озере Яровое