Беларусь-сінявокая
У чацвер, 9 лістапада, у дзяржаўнай установе адукацыі “Сярэдняя школа №11 г. Магілёва” прайшло творчае мерапрыемста “Беларусь-сінявокая” для вучняў пачатковых класаў. Тэматыка літаратурна-музычнай гасцёўні была скіравана на фарміраванне ў малодшых школьнікаў паважлівых адносін да сваёй Радзімы, выхаванне пачуцця гонару і глыбокай павагі да нацыянальнай культуры.

У выкананні юных артыстаў гучалі вершы і песні на беларускай мове, якія былі прасякнуты любоўю да роднага краю, цеплынёй і ўдзячнасцю за мірнае дзяцінства. Гледачам і ўдзельнікам свята была прапанавана мультымедыйная прэзентацыя “Прырода роднага краю”.
Беларусь-сінявокая

Савіцкая Ж.А., настаўнік пачатковых класаў