Пра маці можна гаварыць бясконца
У чацвер, 12 кастрычніка бягучага года, у дзяржаўнай установе адукацыі “Сярэдняя школа № 11 г. Магілёва” адбылася літаратурна-музычная вечарына "Пра маці можна гаварыць бясконца...", прысвечаная Дню маці. У мерапрыемстве прынялі ўдзел вучні 6-ых класаў.

Літаратурна-музычная вечарына была скіравана на выхаванне ў школьнікаў павагі і любові да жанчыны-маці. Менавіта маці прысвячае сябе дзецям, а дзеці павінны адказваць ёй увагай, клопатам і шчырай любоўю.

Зрабіць літаратурна-музычную вечарыну цікавай і хвалюючай дапамаглі разнастайныя віды дзейнасці: выразнае чытанне, мастацкае апавяданне, зачытванне вытрымак з сачыненняў вучняў, іх асабістыя выказванні, музычныя застаўкі, міні-канцэрт.
Пра маці можна гаварыць бясконца

Заморына Г.І., настаўнік беларускай мовы і літаратуры