25 цікавых фактаў пра Францыска Скарыну
Працягваючы цыкл пазакласных мерапрыемстваў, прысвечаных 500-годдзю беларускага кнігадрукавання, 5 кастрычніка 2017 года ў дзяржаўнай установе адукацыі “Сярэдняя школа № 11 г. Магілёва” адбылася віктарына для вучняў 5 і 6 класаў “25 цікавых фактаў пра Францыска Скарыну”.

Матэрыялы мерапрыемства падрыхтавалі вучні 11 класа, якія выступілі ў ролі вядучых конкурса. Пяцікласнікі з цікавасцю і захапленнем слухалі выступленні старэйшых школьнікоў, пазнаёміліся з падрыхтаванай да мерапрыемства презентацыяй “Садоўнік караля Фердынанда”, удзельнічалі ў віктарыне, разгадвалі крыжаванку.

Віктарына “25 цікавых фактаў пра Францыска Скарыну” спрыяла павышэнню чытацкай пісьменнасці вучняў, пашырэнню іх літаратурнага кругагляду, развіццю вуснай мовы дзяцей, выхаванню цікавасці да гісторыі і літаратуры нашай краіны, павагі да яе мінуўшчыны.
25 цікавых фактаў пра Францыска Скарыну

Заморына Г.І., настаўнік беларускай мовы і літаратуры
скачать dle 10.4 отдых на озере Яровое