Мая Радзіма – Беларусь!

___Як прыемна кожны дзень адкрываць для сябе таленавітасць нашага народа, бачыць прыгажосць роднага куточка, слухаць пявучую беларускую мову і адчуваць ў душы вялікі гонар за сваю Радзіму.
18 сакавіка бягучага года ў дзяржаўнай установе адукацыі “Сярэдняя школа №11 г.Магілёва” прайшло творчае мерапрыемста “Зямля пад белымі крыламі” для вучняў 6-7 класаў.

___У выкананні юных артыстаў гучалі вершы і песні на беларускай мове, якія былі прасякнуты любоўю да роднага краю. Таксама ўдзельнікі мерапрыемства дэманстравалі свае веды аб Радзіме ў намінацыях “Дзяржава і яе сімвалы”, “Культурная спадчына”, “Песняры”, “У свеце народных традыцый”, “Крок у будучае”. Павучальным і захапляльным для вучняў было і мультымедыйнае падарожжа па Беларусі. У канцы мерапрыемства ўдзельнікі і гледачы з захапленнем слухалі песні У.Мулявіна, творчасць якога застаецца адным з найбольшых культурных дасягненняў Беларус XX стагоддзя.

___Дзеці пакідалі актавую залу з гонарам за тое, што нарадзіліся і жывуць у краіне з самабытнай культурай і традыцыямі, багатай прыродай і слаўнай гісторыяй.

Мая Радзіма – Беларусь!

Міхалап Н.П.,
намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце
сярэдняй школы №11 г. Магілёва