Віншуем лепшых!
Правядзенне школьнага літаратурнага конкурсу вершаў, напісаных юнымі паэтамі на беларускай мове, даўно стала добрай традыцыяй.
Сёлета пераможцамі сталі вучань 7 “Б” класа Епіфанаў Цімафей (настаўнік Двужыльная Аксана Валянцінаўна) і вучаніца 8 “А” класа Кавалёва Дзіяна (настаўнік Салавей Аляксандр Фёдаравіч).

Юныя паэты выступілі са сваімі вершамі і на раённым конкурсе “Спроба пяра”, які прайшоў 2 лютага бягучага года на сцэне актавай залы дзяржаўнай установы адукацыі “Сярэдняя школа № 27 г. Магілёва”. Нашы школьнікі выйшлі ў фінал і змагаліся за прызавыя месцы.

Члены журы высока ацанілі дзіцячыя творы, а таксама майстэрства выразнага выканання юных аўтараў. З пажаданнямі новых поспехаў у галіне літаратуры Кавалёвай Дзіяне і Епіфанаву Цімафею былі ўручаны заахвочваючыя дыпломы.
Віншуем лепшых!

Заморына Г.І., настаўнік беларускай мовы і літаратуры
скачать dle 10.4 отдых на озере Яровое