Мы – грамадзяне Рэспублікі Беларусь!
У дзяржаўнай установе адукацыі “Сярэдняя школа № 11 г.Магілева” 15 сакавіка 2019 года адбылося ўрачыстае мерапрыемства, прысвечанае 25- годдзю з дня прыняцця Канстытуцыі Рэспублікі Беларусь. Дзве Школы Міру, якія ў нашым горадзе прадстаўляюць дзяржаўныя ўстановы адукацыі “Сярэдняя школа № 11 г.Магілева” і “Сярэдняя школа № 2 г.Магілева”, аб’яднаныя агульнай дзейнасцю ў накірунку міратворчасці, віталі паважаных гасцей на значнай падзеі ў жыцці кожнага чалавека - уручэнне галоўнага дакумента грамадзяніна краіны – пашпарта Рэспублікі Беларусь.

На мерапрыемстве прысутнічалі: намеснік кіраўніка адміністрацыі Ленінскага раена г.Магілева - Ірына Анатольеўна Раінчык, старшыня Магілеўскага абласнога аддзялення Беларускага Фонду Міра - Валянціна Федарауна Мельнікава, намеснік начальніка аддзела па адукацыі адміністрацыі Ленінскага раена г.Магілева - Іна Аляксандраўна Казлова, начальнік аддзела ідыялогіі і па справах моладзі адміністрацыі Ленінскага раена г.Магілева - Аляксандра Мікалаеўна Ігнаценка.
Беларускай паэзіі волаты
14.03.2019 у актавай зале нашай школы адбылася літаратурна-музычная кампазіцыя «Беларускай паэзіі волаты», прысвечаная сусветнаму дню паэзіі. На мерапрыемстве прысутнічалі вучні старэйшых класаў.

Літаратурна-музычная кампазіцыя прысвячалася майстрам паэтычнага слова нашай роднай Беларусі — Янку Купалу і Якубу Коласу. Вучні мелі магчымасцць адчуць чысціню, мілагучнасць і непаўторнасць паэзіі іх, якой ужо больш за стагоддзе захапляюцца людзі. Мелодыя вершаў гэтых паэтаў заўжды прыцягвала ўвагу беларускіх кампазітараў. У іх песнях вершы набылі новае жыццё і разляцеліся далёка за межы Беларусі.
О вреде электронных сигарет  на организм человека
Электронная сигарета – устройство, работающее от аккумулятора либо батареек. Второе название девайса – вейп. Внешний вид прибора разнообразен – это бывает сигарета, трубка либо устройство другой формы. Многие бренды производят приспособления для курения, выбор зависит лишь от предпочтений покупателя. Прибор состоит из двух частей. Комплектация: Батарея (аккумулятор). В зависимости от стоимости аккумуляторы бывают простые, не имеющие защиты от перегревов и замыканий, и дорогие с возможностью неоднократной зарядки. Испаритель. При работе на него поступает энергия батареи, происходит испарение жидкости. Больших исследований по поводу вреда электронных сигарет не проводилось, однако споры не утихают. Многие люди утверждают, что устройства для курения не приносят пользы. Вреден или нет?