Літаратурная гадзіна “Чароўная кветка беларускай паэзіі”
У рамках беларускамоўнага чацвярга для вучняў 9-11 класаў школы супрацоўнікі бібліятэкі імя І.П.Шамякіна сумесна з настаўнікамі беларускай мовы і літаратуры арганізавалі і правялі літаратурную гадзіну “Чароўная кветка беларускай паэзіі”, прысвечаную жыццю і творчасці Я. Янішчыц. У рамках мерапрыемства была прапанавана электронная прэзентацыя па біяграфіі і творчасці паэтэсы. Падрыхтаваныя вучні чыталі любімыя вершы Я.Янішчыц. Асаблівую цікавасць выклікала ў навучэнцаў віртуальнае знаёмства з музеем Я. Янішчыц. Зацікавіла віктарына , у якой яны паўдзельнічалі.
Вечер школьных друзей!
2 февраля 2019 года в школе прошел традиционный Вечер встречи школьных друзей.

Школа тепло встречала выпускников. Учащиеся одиннадцатого класса приглашали выпускников сфотографироваться возле фотозоны и проводили экскурсию по школе. А в актовом зале их ждали педагоги и учащиеся, которые подготовили для них праздничный концерт.

Вечер прошел в теплой, уютной обстановке.