Институт ЮНЕСКО по информационным технологиям в образовании (ИИТО ЮНЕСКО) приглашают на онлайн курс «Как предотвратить насилие и кибербуллинг в образовательных учреждениях»Объем курса - 72 академических часа. Обучение проходит в удобное время, материалы курса доступны круглосуточно. Обучение бесплатное. По окончанию курса выпускники, выполнение всю программу курса, бесплатно получат электронный сертификат ИИТО ЮНЕСКО.

Курс пройдет с 12 ноября по 9 декабря 2018 года (4 недели) на Международной Платформе онлайн курсов EDU-HUB по адресу: www.learning.e-edu.org

Цяжка не пагадзіцца з тым, што непаўторная беларуская прырода радуе нас сваімі маляўнічымі кветкамі.  Садовыя і палявыя, яркія і ледзь прыкметныя, яны прыцягваюць увагу, заварожваюць сваёй прыгажосцю і ўздымаюць нават самы дрэнны настрой.

У 1 “ Б” класе  сярэдняй школы № 11 г. Магілёва 08.11.2018 г. класны кіраўнік Макаранка Т.І. праводзіла гадзіну цікавага чытання «Непаўторная кветка». У час мерапрыемства вучні пашырылі веды пра кветкі. Даведаліся пра тое,  як правільна  складаць букеты і дарыць іх,  расказвалі  і слухалі вершы пра кветкі,  адгадвалі загадкі і  вучыліся складаць іх, адказвалі на пытанні, гулялі  ў гульні “Садоўнік”, “ Карусель”, выконвалі творчыя  заданні, малявалі рамонкі.