План мероприятий в период осенних каникул
«Безопасные каникулы-на пользу!»
«Средняя школа № 11 г.Могилева»
на 3 ноября

День семейного отдыха

Спортивные эстафеты «Ловкий, быстрый, смелый!»
В рамках осенних каникул и единого дня здоровья в школе прошло спортивное мероприятие «Ловкий, быстрый, смелый!». Участниками стали учащиеся 3-4 классов.

Ребята разделились на две команды «Ловкачи» и «Смельчаки». В веселых эстафетах, которые были рассчитаны на разные виды двигательной активности, проявились ловкость, быстрота и стремление к победе всех участников.

Обе команды были сильны. Выдержка и взаимовыручка - вот, что помогало в борьбе за победу членам команд-участниц. Победила дружба!
Віктарына “Мая малая Радзіма-мая гісторыя”
Радзіма, як і маці, у кожнага адна, і нават калі добра на чужыне, у сэрцы ўсё роўна сум па родных краявідах: палях, блакітных азёрах і высокіх соснах, якія чырванеюць раніцай на ўзгорку. Вершы беларускіх паэтаў пра Радзіму – гэта ўвасабленне душы нацыі, яе каштоўнасцяў, сумлення.
У час школьных канікул 31 кастрычніка 2018 года прайшла віктарына “Мая малая Радзіма-мая гісторыя”. Дадзеная віктарына была прысвечана Году Малай Радзімы. У ходзе мерапрыемства дзеці падзяліліся на дзве каманды. Віктарына складалася з трох тураў: першы тур "Магілёў - яго гісторыя”, другі тур “Дзяржаўная сімволіка Рэспублікі Беларусь”, трэці тур “Вядомыя дзеячы магілёўскай культуры і пісьменства". Удзельнікі актыўна працавалі ў групах, адказвалі на пытанні, малявалі.