Ніхто не забыты, нішто не забыта
У кожнай ўстанове адукацыі ў гэтыя перадсвяточныя дні праводзіцца шмат разнастайных мерапрыемстваў, прысвечаных 73-гадавіне перамогі над фашысцкай Германіяй: мітынгі-рэквіемы, літаратурна-музычныя кампазіцыі, кніжныя выставы; арганізуюцца прагляды мастацкіх і дакументальных кінастужак, прысвечаных падзеям Вялікай Айчыннай вайны.

Наша школа не з’яўляецца выключэннем. Ветэранаў і ўдзельнікаў вайны наведалі у мінулы чацвер, 3 мая. З асаблівай адказнасцю, пачуццём годнасці вучні і настаўнікі прынялі ўдзел у віншаванні тых, хто на сваіх плячах вынес усе выпрабаванні той вайны і перамог.
Не оставляйте детей одних!
С 11 мая по 1 июня МЧС проводит профилактические мероприятия республиканской акции «Не оставляйте детей одних!».

1-й этап – приурочен к Международному Дню семьи (15 мая), спасатели посетят многодетные семьи и детские дома семейного типа, а также проведут познавательные игровые программы в детских развлекательных центрах и организациях общественного питания.

2-й этап – посещение учреждений здравоохранения, «Кабинетов здорового ребенка», «Школ материнства» и школ раннего развития. Профилактические мероприятия пройдут в Центрах внешкольного образования и физкультурно-оздоровительных комплексах, спортивных школах.