Встреча с ветераном
Течет река времени. Заросли шрамы окопов, исчезли пепелища сожженных городов, выросли новые поколения. Но в памяти человеческой день 22 июня 1941 год остался не просто как роковая дата, но и как рубеж, начало отчета долгих 1418 дней и ночей Великой Отечественной войны. Дорогой ценой досталась Победа нашему народу. Тысячи километров военных дорог прошли солдаты с верой в неё. Дороги войны. Они были суровы для всех. Суровы и для ветерана Великой Отечественной войны Лошнеца Михаила Николаевича.
Палеская ластаўка
Яўгенія Янішчыц - адзін з самых яркіх і выдатных талентаў у нашай нацыянальнай паэзіі. "Палеская ластаўка", "Палеская летуценніца" - так называлі ў нашай літаратуры славутую паэтэсу.

Наведаць інтэграваны ўрок, прысвечаны жыццёваму і творчаму шляху “чароўнай кветкі беларускай паэзіі”, давялося вучням 11 класса нашай школы 15 лютага 2018 года ў рамках акцыі “Беларускамоўны чацвер”.

Супрацоўнікі УК “Бібліятэка-філіял №2 імя І. Шамякіна” арганізавалі цікавы прагляд дакументальнай стужкі аб Я. Янішчыц, чытанне яе твораў майстрамі слова і праслухоўванне музычных кампазіцый на вершы «палескай летуценніцы».
Вниманию классных руководителей и родителей!
В связи с занятостью актового зала концертная программа «Ты-лучший!» переносится на 24.03.2018 года.
17.02.2018 года с 10.00 - по 11.00 будет проводиться мероприятие «Радуга профессий» для учащихся 5-6 классов.