Віншуем лепшых!
Правядзенне школьнага літаратурнага конкурсу вершаў, напісаных юнымі паэтамі на беларускай мове, даўно стала добрай традыцыяй.
Сёлета пераможцамі сталі вучань 7 “Б” класа Епіфанаў Цімафей (настаўнік Двужыльная Аксана Валянцінаўна) і вучаніца 8 “А” класа Кавалёва Дзіяна (настаўнік Салавей Аляксандр Фёдаравіч).

Юныя паэты выступілі са сваімі вершамі і на раённым конкурсе “Спроба пяра”, які прайшоў 2 лютага бягучага года на сцэне актавай залы дзяржаўнай установы адукацыі “Сярэдняя школа № 27 г. Магілёва”. Нашы школьнікі выйшлі ў фінал і змагаліся за прызавыя месцы.
Школа безопасности-2018
8 февраля на базе ГУО «Гимназия №2 г.Могилева» отделом образования, спорта и туризма Могилевского городского исполнительного комитета, Могилевским городским отделом по чрезвычайным ситуациям и городским отделением БМООСП проведена ежегодная городская олимпиада по основам безопасности жизнедеятельности «Школа безопасности» среди учащихся 1-11 классов учреждений общего среднего образований.

Главной целью проведения данных олимпиад явилось формирование у подрастающего поколения культуры безопасной жизнедеятельности.
Олимпиада проводилась по трем возрастным группам: младшая (1-4 классы), средняя (5-7 классы) и старшая (8-11 классы).
Падарожжа па гарадах Беларусі
На геаграфічнай карце Беларусі можна адшукаць 101 горад. Лёс кожнага горада - гэта лёс шматлікіх пакаленняў людзей, тых, хто ратнымі і працоўнымі подзвігамі піша гісторыю роднага краю.

Полацк і Нясвіж, Пінск і Мсціслаў, Тураў і Віцебск… Пазнаёміцца з імі у час завочнай экскурсіі “Падарожжа па гарадах Беларусі” выпала магчымасць вучням 5-ых і 6-ых класаў у чацвер 8 лютага бягучага года. Цікавыя фотаздымкі і відэа гарадоў, па якіх завочна вандравалі вучні, паведамленні пра гісторыю паходжання назвы кожнага горада, яго геральдыку дапамагалі пашыраць кругагляд дзяцей, развіваць іх пазнаваўчую цікавасць.
Вниманию абитуриентов!
Социально-гуманитарный колледж приглашает на Дни открытых дверей, которые состоятся 10 февраля, 10 марта, 14 апреля, 12 мая в 10.00.