Гордимся, что научили!
Уважаемые родители!

Перейдите по ссылке http://mchs.gov.by/test-po-bezopasnosti , закрепите вместе со своим ребенком знания по основам безопасности жизнедеятельности и гордитесь, что научили!

Тест безопасности создан для того, чтобы в игровой форме научить детей правилам безопасного поведения.
Вниманию абитуриентов!
20.01.2018 года УО "Могилевский государственный технологический колледж" приглашает на день открытых дверей.
Начало мероприятия в 10.00

Программа Дня открытых дверей:
 Концерт художественной самодеятельности учащихся колледжа;
 Презентация колледжа:
- информация о специальностях колледжа;
- условия приема;
- сроки подачи документов;
Васіль Быкаў – вялікае сэрца народа
У рамках беларускамоўнага чацвярга на базе бібліятэкі-філіяла № 2 імя І. Шамякіна быў арганізаваны і праведзены інтэграваны ўрок ”Васіль Быкаў – вялікае сэрца народа”, удзельнікамі якога сталі вучні 9 “А” класа.

Увазе навучэнцаў былі прапанаваны наступныя мерапрыемствы: літаратурная гадзіна “Чалавек вялікай душы і таленту”, прагляд фрагментаў з мастацкіх фільмаў, знятых па творах пісьменніка, віртуальнае знаёмства з “Сядзібай – музеем” і “Музеем – дачай” В.У. Быкава, дакументальная стужка “Гэта мы” пра жыццёвы і творчы шлях пісьменніка.