Яшчэ раз аб праблеме папулярызацыі беларускай мовы
15 снежня бягучага года на базе дзяржаўнай установы адукацыі “Сярэдняя школа №11 г. Магілёва” адбылася кансультацыя для намеснікаў дырэктароў па вучэбнай рабоце (пачатковыя класы) школ горада на тэму “Стварэнне ўмоў для папулярызацыі і пашырэння сферы выкарыстання беларускай мовы з мэтай далучэння вучняў да нацыянальнай культуры”.

Намеснік дырэктара па вучэбнай рабоце сярэдняй школы №11 Салавей А.Ф. распавёў прысутным пра асаблівасці арганізацыі працы ў даным накірунку ва ўстанове адукацыі, прадставіў калегам панараму педагагічнага вопыту настаўнікаў школы ў рабоце па папулярызацыі і пашырэнні сферы выкарыстання беларускай мовы з мэтай далучэння вучняў да нацыянальнай культуры.
Внимание! Правила безопасности  в зимний период!
Прогулки по зимним улицам всегда дарят огромную радость детям. Катание на санках, коньках, лыжах, лепка снеговиков и просто игры в снежки – это так увлекательно, весело и полезно. Однако с зимним времяпровождением связаны не только приятные моменты, но и некоторые проблемы. Чтобы их избежать, необходимо соблюдать правила безопасности в зимний период.