Палац Румянцавых і Паскевічаў - славутасць горада Гомеля
У чарговы “беларускамоўны чацвер”, 16 лістапада бягучага года, вучні старэйшых класаў сярэдняй школы № 11 разам з настаўнікамі беларускай мовы і літаратуры наведалі Палац Румянцавых і Паскевічаў - помнік архітэктуры XVIII-XIX стагоддзяў, славутасць горада Гомеля.

Напярэдадні, 15 лістапада, ў школе прайшоў шэраг мерапрыемстваў, прысвечаных гісторыі і культуры старажытнага беларускага горада Гомеля. На класных гадзінах і пазакласных мерапрыемствах школьнікі 8-11 класаў даведаліся, што Палац Румянцавых і Паскевічаў быў збудаваны ў 1777—1796 гадах вялікім рускім палкаводцам П. А. Румянцавым, якому Гомель быў падораны імператрыцай Кацярынай II «для забавы». Архітэктарам палаца быў, відаць, Іван Староў, які праславіўся будаўніцтвам Таўрычнага палаца, Казанскага сабора і Аляксандра-Неўскай лаўры ў Санкт-Пецярбургу.
Республиканский семинар, посвященный работе двуязычных франкофонных секций
В конце 90-х годов наметилась общая тенденция по снижению количества изучающих французский язык. Тем не менее, французский язык остается отличным выбором в качестве второго иностранного языка. Как деловой язык, язык культуры и дипломатии, французский может привлечь учащихся. Пути расширения изучения французского языка в учреждениях образования обсуждались на республиканском семинаре в г.Минске, посвященном работе двуязычных франкофонных секций, в котором приняли участие педагоги государственного учреждения образования «Средняя школа № 11 г.Могилева» Анастасьева Т.А., Федюкова Т.Л.