Экскурсія ў музей гісторыі Вялікай Айчыннай вайны
Беларускі дзяржаўны музей гісторыі Вялікай Айчыннай вайны – першы ў свеце музей, прысвечаны самай крывапралітнай вайне XX стагоддзя, і адзіны ў Беларусі, створаны ў гады фашысцкай акупацыі.

Калекцыя першага ў свеце музея Вялікай Айчыннай вайны была заснавана яшчэ ў чэрвені 1942 года. Будучыя экспанаты накіроўваліся з фронту ў спецыяльна створаную рэспубліканскую Камісію па збору дакументаў і матэрыялаў Айчыннай вайны, якая знаходзілася ў эвакуацыі ў Маскве. У ліку першых каштоўнасцяў былі хронікі партызанскага руху, друкаваныя і рукапісныя матэрыялы, самаробная зброя.
Нам мир завещано беречь!
Мир — это жизнь, счастливое детство и необходимое условие светлого будущего. Будет ли оно таковым, во многом зависит от молодежи. Ведь именно подрастающему поколению предстоит сберечь спокойствие на родной земле.

Уже второй год государственное учреждение образования «Средняя школа №11 г.Могилева» носит почетное звание «Школа мира». За активную работу в миротворческом направлении 19 сентября 2017 года 13 учащихся нашей школы стали участниками делегации от Могилёвской области праздничного митинга, посвященного Дню мира в Республике Беларусь и Международному дню мира, который прошел у стелы «Минск — город-герой».