Школа приглашает

___ В период весенних каникул в нашей школе будут организованы:

• работа спортивного зала, спортивной площадки  ̶  с 9.00 до 21.00;

• работа компьютерного класса  ̶  с 9.00 до 21.00;

• работа игровой комнаты и видеосалона  ̶  с 9.00 до 21.00;

• работа библиотеки  ̶  с 9.00 до 17.00;

• Мая Радзіма – Беларусь!

___Як прыемна кожны дзень адкрываць для сябе таленавітасць нашага народа, бачыць прыгажосць роднага куточка, слухаць пявучую беларускую мову і адчуваць ў душы вялікі гонар за сваю Радзіму.
    18 сакавіка бягучага года ў дзяржаўнай установе адукацыі “Сярэдняя школа №11 г.Магілёва” прайшло творчае мерапрыемста “Зямля пад белымі крыламі” для вучняў 6-7 класаў.

___У выкананні юных артыстаў гучалі вершы і песні на беларускай мове, якія былі прасякнуты любоўю да роднага краю. Таксама ўдзельнікі мерапрыемства дэманстравалі свае веды аб Радзіме ў намінацыях “Дзяржава і яе сімвалы”, “Культурная спадчына”, “Песняры”, “У свеце народных традыцый”, “Крок у будучае”. Павучальным і захапляльным для вучняў было і мультымедыйнае падарожжа па Беларусі. У канцы мерапрыемства ўдзельнікі і гледачы з захапленнем слухалі песні У.Мулявіна, творчасць якога застаецца адным з найбольшых культурных дасягненняў Беларус XX стагоддзя.