Добавил: admin24-02-2015, 13:55---
Міжнародны Дзень Роднай мовы
      Беларуская мова прайшла доўгі шлях, на якім былі як часы росквіту, так і часы заняпаду. Былі нават такія перыяды, калі беларуская мова ледзь не знікла. Аднак, нягледзячы на ўсе перашкоды, наша мова і цяпер квітнее, займае сваё пачэснае месца сярод іншых моў свету.
      У рамках Міжнароднага Дня Роднай мовы ў ДУА “Сярэдняя школа № 11 г. Магілёва” прайшло шэраг мерапрыемстваў. Вучні 6-7 класаў прынялі ўдзел у літаратурна-музычным мерапрыемстве “Моўны турнір”. Школьнікі з вялікім задавальненнем спаборнічалі, чыталі вершы на роднай мове, спявалі беларускія народныя песні, танцавалі.
      З вечарыны “Па ручніку, што з роднай хаты, мы пазнаём сваю Радзіму” вучні даведаліся, што па адметным узоры на ручніку можна пазнаць сваю Радзіму, зазірнуць у гісторыю роднага краю.